חיפושדלג על חיפוש
בר עליוןדלג על בר עליון
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

ראשית דבר

ותשועה ברוב יועץ - מלב אל לב


פינה למתחזק השואף לקבל מענה לשאלות שונות בהם הוא נתקל בחייו ההלכתיים, הפרטיים, והאישיים

 

לאחר תקופה ארוכה, בהם אנו חשים בעליל את היחשפותו של האתר לקהלים רבים וחשובים מבני התורה ומוקיריה, ולאחר שהאתר נעשה 'מפוקח' על ידי ועדת רבנים מוסמכת שעוקבת אחר כל צעד הנעשה בה. ראינו אל נכון להתקדם צעד נוסף משמעותי, שיהיה בו תועלת עצומה לכל הנכנסים לאתר איש איש בתחומו.

הרבה חסרונות לו לאינטרנט, לצערינו לא מעט נחשפים לכך ונופלים ברשתו של היצר הרע, אחת ממטרות העל של הקמת האתר היתה לחזק ולסייע בעד אלו שמעונינים לינצל מאותה רשת כובלת, ולכך האתר ייחודי שבו רק חומר קודש ראוי שיכול להוות תמרורי עזר בפני המעיינים בו.

אך מאידך קיימים כמה מעלות שאם נדע לנצלם למטוב נוכל לשאוב מהם מלא חופנינו, אחד מהם הוא החשאיות, איש לא יודע מי הכותב ומהן תכונותיו, והשני הוא המהירות, בשניות ניתן לשלוח הודעות, לקבל מענה ולהתחזק ביתר שאת.

צוות אתר 'שטייגען' החליט ליטול יוזמה, ולהביא באמצעות מעלות אלו לעזר רב עבור ציבור הגולשים שיוכלו להעזר מעתה בשירותי האתר בתחום זה.

לכך הוקמה פינת החמד "ותשועה ברוב יועץ" שבו יעמדו רבנים מוסמכים, שיענו במהירות מירבית בצורה דיסקרטית לשאלות השונות שישנם לפונים בכל תחומי החיים, והשאלות כמו התשובות יובאו במדור המיוחד, שיהווה חיזוק רב לרבים שנתקלו בבעיה דומה וכאן יקבלו פתרון מהיר וראוי מפי רבנים מביני דבר.

ועד הרבנים עמל רבות להשיג שורה ארוכה של רבנים במגוון תחומים, שיוכלו להיות לעזר ולענות על השאלות השונות, בינתיים המדובר בנושאים הבאים:

  • שאלות בנושאי הלכה ולימוד, אדם שנתקל בשאלה סבוכה בהלכה, כמו הלכות שבת, הלכות בין אדם לחבירו, ידיעה נחוצה שחסרה לו ועוד נושאים רבים, יעלה את שאלתו על הכתב בצורה מפורטת ביותר. ואחד מגדולי תלמידי החכמים שבדורינו, ניאות לקבל לידיו את השאלה ולהשיב עליה מיידית, כך שנוכל לפרסם את התשובה המהירה באתר לתועלת השואל ושאר המעיינים.
  • שאלות בנושא חיזוק באמונה, ערכים ודרכי התורה, או חינוך ילדים, אדם שנתקל בשאלה או בעיה סבוכה שאינו מוצא עליה מענה, ואינו חפץ להיחשף לכל איש, יכול לשלוח את שאלתו, שתהיה כתובה בפירוט יתר, [ניתן לצרף פרטים במידה ומעונינים בקשר אישי נוסף]. דיברנו עם אחד מגדולי ראשי הישיבות העוסקים בנוער נושר, חינוך ילדים, והדרכה והשקפה, שייאות לקבל מידינו את השאלות ולהשיב עליהם בכתב בזמן קצר ובצורה אחראית, בהתאם לנסיבות שיכתבו.
  • שאלות בנושאי קדושת הבית, לבטים שיש לאברכים או לנשותיהן, דברים שניתן להעלותן על הכתב, [ובמידה ומדובר בשאלות אישיות שלא ניתן לפרסמם לרבים, חובה להדגיש זאת בפניה בצורה בולטת], ניתן לעלות את השאלה או הלבטים בצורה אנונימית, עם מלא פרטי הענין שיוכלו לענות על כך במדויק. הצלחנו בס"ד לאתר את אחד מגדולי הרבנים העוסק גם בהדרכת זוגות ושלום בית, שאף חיבר ספרות עניפה בתחום, שניאות לקבל לידיו את השאלות הסבוכות עליהם יענה בכתב בצורה מפורטת ואחראית.
  • שאלות בנושאי נשים, אם אשה נתקלת בשאלה הנוגעת לאורחות חייה, או לבטים שקשורים לחממה הנשית על כל רבדיה, תוכל לעלות את השאלה בצורה מפורטת וברורה. אנו הגענו להסכמה עם אחת מגדולי המחנכות בסמינר נודע, שניאותה לקבל לידיה את השאלות ולענות עליהם תשובות שיהיו בידה לסייע לאותן שואלות.

כאמור, הפניות כולן חשאיות, וניתן אף לשלוח בבקשה מותנית שלא לפרסם ברבים, אם כי היה מן הראוי להקפיד לפחות על אופן נוסף של ניסוח שיוכלו להעלותו על הכתב, ולפרסמו באתר, כדי שהרבים שיעיינו בכך, ונתקלו בקשיים דומים יוכלו למצא את מבוקשם בנקל.

יודגש, אותם רבנים ורבניות שליט"א, דעתם הראשונית היא ברורה שאין להשתמש ולהחשף לצרכי האינטרנט במידה ואין צורך מוכח בכך על פי הוראת רב מוסמך, וכל הסכמתם היא לקבל השאלות בכתב ולהשיב עליהם בכתב, ללא קשר ישיר לאתר וכל הנלווה בו.

בידך לראשונה אברך, בחור, נער או נערה, אשה או רבנית, לעלות את השאלות שתמיד חיפשתם לשאול מישהו מוסמך שיתן תשובה מהירה וחשאית, ויוכל לחזק אתכם בפתרון לבעייתכם המעיקה, ולקבל בע"ה תשובות מלאות ומפורטות עד כמה שנוכל לחזקו להתחזק בבחינת איש את רעהו יעזורו ולאחיו יאמר חזק. וכולנו תפילה מהבורא יתברך, שלא תצא מתחת ידינו תקלה, ונוכל להיות לעזר לרבים המייחלים לכך.

 

לפניה לועדת הרבנים:

rabanim@shtaygen.co.il 

 

יצירת קשר
עבור לתוכן העמוד